Co to jest Home Staging

Przeciętny nabywca w ciągu pierwszych 8 sekund wyrabia sobie opinię na temat nieruchomości. Home Staging wpływa na to, co będzie dostrzeżone w ciągu tych pierwszych sekund.

CO TO JEST HOME STAGING?

Home staging polega na przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, przy niskim nakładzie finansowym. Dzięki sprawdzonym technikom z zakresu home staging mogą Państwo osiągnąć zadowalające rezultaty finansowe przy relatywnie niskiej i bezpiecznej inwestycji.

PO CO INWESTOWAĆ W HOME STAGING?

Dzięki pomocy specjalisty, Państwa nieruchomość staje się bardziej atrakcyjna dla większej grupy odbiorców, a co za tym idzie, proces sprzedaży lub wynajmu jest znacznie krótszy przy uzyskaniu satysfakcjonującej ceny dla sprzedającego.
Profesjonalni home stagerzy dzięki swojemu doświadczeniu są w stanie obiektywnie ocenić zbywaną lub wynajmowaną nieruchomość, wprowadzić kosmetyczne zmiany, które wpływają na ogólny odbiór przestrzeni i wnętrza.
Zakłada się, iż standardowa inwestycja wynosi ok 2% wartości nieruchomości, przy zysku rzędu do 10%.

HISTORIA HOME STAGINGU

Idea home staging została zapoczątkowana w latach 80’ w Stanach Zjednoczonych i do dnia dzisiejszego cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Aktualnie, zdecydowana większość nieruchomości na rynku amerykańskim jest poddawana drobnym poprawką przez profesjonalnych home stagerów. Co więcej, home staging dzięki rezultatom jakie przynosi rozprzestrzenił się również w Europie, efektem czego są liczne programy telewizyjne poruszające tematykę tego zagadnienia.

PO CO MAM WYNAJMOWAĆ PROFESJONALISTĘ?

Podstawowe techniki home staging wydają się oczywiste. Każdy sprzedający ma świadomość, iż przy prezentowaniu nieruchomości bardzo ważna jest czystość lokalu czy oświetlenie. Badania pokazują, że to nie wystarcza.
Specjalista z zakresu home staging jest przede wszystkim osobą, która obiektywnie oceni Państwa nieruchomość z perspektywy potencjalnego klienta. Zwróci uwagę na nieistotne elementy, takie jak zapach w nieruchomości, nastrój przy sprzedaży, dostęp do naturalnego światła, prywatne pamiątki rodzinne, kolor ścian czy ilość mebli w pomieszczeniu.

Wspomniane elementy są jedynie namiastką tego, co wpływa na ogólną ocenę nieruchomości potencjalnego kupca.


Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: Entity: line 1: parser error : Start tag expected, '<' not found in /home/users/domi-art/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: Not Found <br /><a href="http://www.facebook.com/">Back to Facebook.</a> in /home/users/domi-art/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: simplexml_load_string() [function.simplexml-load-string]: ^ in /home/users/domi-art/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 262

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/domi-art/public_html/wp-content/plugins/soslider-social-slider/handlers/facebook/init.php on line 263