Kuchnia w stylu skandynawskim

Styl skandynawski na stałe zagościł w naszych wnętrzach. To praktyczne i bardzo stylowe rozwiązanie, którego popularność ciągle rośnie. Dlaczego? Przede wszystkim to połączenie wyjątkowej estetyki rodem z północy Europy oraz praktycznych rozwiązań aranżacyjnych. Wnętrza skandynawskie cechują się bardzo dużą przestronnością oraz rozświetleniem, a to idzie w parze bezpośrednio z funkcjonalnością poszczególnych elementów wystroju. Meble to nie tylko estetyka, ale również praktyczność i dbałość o ograniczenie zbędnych elementów.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym doskonale sprawdza się styl skandynawski. Kuchnia to prawdziwe serce domu i spędzamy w niej bardzo dużo czasu. Z jednej strony przygotowujemy w niej posiłki, przebywamy w gronie najbliższych oraz robimy rodzinne imprezy. Z drugiej strony to również miejsce, w którym z powodzeniem możemy wypić poranną kawę lub plotkować z przyjaciółmi. Nie od dziś wiadomo, że to do kuchni najczęściej przenoszą się imprezy typu domówki.

Jak wygląda kuchnia w stylu skandynawskim?

W skandynawskiej kuchni dominuje połączenie jasnych barw oraz naturalnego drewna. Idealnie sprawdzają się w nich białe meble oraz blaty, również wykończone na wysoki połysk. Biel jest bardzo neutralną barwą, która doskonale komponuje się z innymi kolorami, w tym właśnie z naturalnym kolorem drewna. Drewniane meble są hołdem oddanym naturze, a w Skandynawii z dbałością podchodzi się do takiego materiału, ponieważ są jego ograniczone ilości. Duże okna, które wpuszczają do wnętrza naturalne, dzienne światło to również cecha takiej kuchni.

Mimo swoich jasnych barw, przestronności i pewnego poczucia surowości kuchni skandynawskiej, jest to pomieszczenie dość ciepłe. W takich wnętrzach przyjemnie spędza się czas, a połączenie minimalistycznego i praktycznego stylu z naturą to coś, co docenią nawet najwięksi esteci. Ogólnie aranżacja kuchni to bardzo kreatywne i odpowiedzialne zajęcie, dlatego jeżeli poszukujecie sprawdzonych porad i inspiracji, warto zajrzeć do naszego poradnika https://www.meble.pl/poradnik/kuchnia-i-jadalnia. Znajdziecie tu informacje o tym, jak wyposażyć domową kuchnię i jadalnię, by spełniły oczekiwania nawet najbardziej wymagających domowników.