Stoły do salonu dla dużej rodziny

Ważnym elementem wyposażenia każdego salonu jest stół. Sięgnij po model, który pasuje do wnętrza Twojego mieszkania. Weź pod uwagę styl, a także… rozmiar. Jeśli mieszkasz sam, a Twój salon ma niewielkie wymiary, zapewne zdecydujesz się na “symboliczny” stolik. Co innego, jeśli Twoja rodzina jest duża.

Przyjemnie jest zasiąść do posiłku w towarzystwie gromadki bliskich osób. Trzeba mieć jednak ku temu odpowiednie warunki (odpowiednie stoły do salonu, wystarczająca ilość krzeseł). Jeśli stoisz przed wyborem stołu do salonu, wiedz, że jest kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, przystępując do jego zakupu. Jakich? O tym już za chwilę.

Duży – nie znaczy niepraktyczny

W ofercie sklepów meblowych znajdziesz stoły o różnych szerokościach i długościach. Możesz kierować się też oznaczeniami producenta co do ilości osób, które się przy nim pomieszczą (do wyboru masz m. in. stoły 8-, 10- i 12-osobowe). Duży mebel nie musi zagracić Twojego salonu. Wystarczy, że sięgniesz po odpowiedni typ.

W zależności od liczebności Twojej rodziny, możesz sięgnąć po stoły o różnych parametrach. Komfortowym rozwiązaniem jest też sięgnięcie po model rozkładany. Choć królują stoły z prostokątnymi blatami, w przypadku dużych rodzin sprawdzą się też modele z blatami owalnymi. Stoły okrągłe i kwadratowe mogą okazać się niepraktyczne.

Po jaki stół do salonu sięgnąć?

Prawdziwą harmonię i elegancję wprowadzisz do wnętrza, sięgając po stół wykonany z drewna. W niektórych aranżacjach (zwłaszcza tych nowoczesnych) masywne, drewniane, wykończone na ciemny kolor meble mogą okazać się nietrafionym pomysłem. Co innego, gdy postawimy na model ze szklanym blatem (plusem jest łatwe czyszczenie).

Nogi proste, a nawet płozy i niektóre krzyżaki to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o wybór podstawy stołu. Mogą być drewniane, metalowe lub wykonane z płyty. To, po jaki model stołu Ty sięgniesz, zależy w dużej mierze od stylu, w jakim utrzymany jest Twój salon. Lubisz mieć wybór? Zajrzyj na Meble.pl.